نرم افزار حسابداری یکپارچه چیست؟

نرم افزار حسابداری یکپارچه چیست؟

مدیران مشاغل می دانند بخش های مختلف یک کسب و کار مانند فروش، انبار، حسابداری و… برای اینکه حداکثر بهروری خود را داشته باشند حتما باید گردش اطلاعات آنها بصورت پیوسته و یکپارچه باشد و اگر هر کدام از این بخش ها بخواهد بصورت جدا جدا فعالیت نماید حتما میزان خطا و درصد ضرر افزایش می باید از همین رو ادغام تمامی بخش های یک کسب و کار مهمترین ضرورت برای بهروی آن است.

 

نرم افزار حسابداری یکپارچه چیست؟

یک نرم افزار حسابداری یکپارچه باید بتواند تمامی بخش های مختلف یک سازمان را با یکدیگر متصل کرده تا از ایجاد هر گونه رویداد جداگانه جلوگیری گردد و همه اطلاعات بصورت خودکار یکپارچه شده و بتوان در لحظه تمامی گزارشات را در دسترس داشت و بواسطه آن بهترین تصمیمات را اتخاذ نمود و این تغییر نگرش به یکپارچگی نرم افزار حسابداری می تواند سبب تسریع کارها، کاهش کارهای تکراری و خطای انسانی، افزایش راندمان سازمانی، افزایش دقت و نظم کاری، صرفه جویی در زمان و هزینه گردد.

 

مزایای سیستم حسابداری یکپارچه

حذف خطای انسانی

زمانی که یک کسب و کار از نرم افزار حسابداری یکپارچه استفاده می نماید دیگر نیازی به چندبار وارد کردن اطلاعات در بخش های مختلف یا انتقال نوشته های دستی به ثبت سیستمی نبوده و همین امر موجب می شود که بتوان اطمینان داشت، تمامی سوابق مالی به روز بوده و خطای انسانی بابت دوباره وارد کردن اطلاعات رخ نداده است و همچنین یک پایگاه داده یکپارچه داشت.

 

یکپارچگی داده ها

اگر یک کسب و کار بخواهد براساس اطلاعات قدیمی و منسوخ شده خود تصمیم بگیرد این اقدام می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. بطور مثال اگر عملکرد فروش، انبار و امور مالی بصورت یکپارچه نباشد دستیابی و ارتباط این اطلاعات با یکدیگر بسیار زمان بر است و در نهایت هم ممکن است، تمامی اطلاعات به درستی جمع آوری نگردد اما دسترسی لحظه ای به اطلاعات درست سبب می شود که مدیران تصمیمات آگاهانه ای براساس داده های موجود، در زمان درست اتخاذ نمایند و این امر با نرم افزار حسابداری یکپارچه محقق می گردد تا تحلیل های مهم کسب و کار براساس حدس و گمان نباشد و همه فرایندهای اطلاعاتی بطور همزمان منتقل و بروزرسانی گردد.

 

صرفه جویی

از آنجا که در یک سیستم یکپارچه اطلاعات بصورت خودکار بین بخش های مختلف کسب و کار منتقل می شود در نتیجه نیاز نیست کارمندان شما، ثبت مجدد اطلاعات داشته باشد و به همین خاطر در وقت کارمندان شما صرفه جویی شده و با صرف زمان در امور مهمتری در کسب و کار شما، بهروری خود را تا حد قابل قبولی افزایش دهند.

همچنین خرید یک نرم افزار حسابداری یکپارچه هزینه پشتیبانی کمتری برای شما خواهد داشت.

 

کاربری آسان

قطعا کار با یک نرم افزار یکپارچه دردسرهای استفاده از چند نرم افزار جزیره ای را ندارد و با انتقال اطلاعات یکپارچه به سادگی می توان از تمامی بخش ها استفاده نمود و در هر بخش اطلاعات به روز براساس آخرین تغییرات را داشت مثل انتقال اطلاعات بین فروش و انبار که یکی از مهمترین بخش های یک کسب و کار است.

 

عملیات خودکار

بزرگترین مزیت یک نرم افزار حسابداری یکپارچه، همزمانی انتقال اطلاعات است به نحوی که یکبار شما اطلاعات را وارد کرده و سپس بقیه فرایندها بصورت خودکار صورت می پذیرد مانند اینکه وقتی برای یک مشتری فاکتور ثبت می گردد بصورت اتوماتیک از موجودی انبار کسر می گردد، مشتری در باشگاه مشتریان امتیاز دریافت می کند، برای مشتری از سامانه پیامکی یک پیامک ارسال می گردد و… که تمامی این امکانات با نرم افزار حسابداری داده فا امکان پذیر خواهد بود.

اکنون با داشتن این اطلاعات یکپارچه می توان براحتی گزارشات تجمیعی و تحلیلی از هر بخش از کسب و کار را تهیه نمود و براساس آن فرایندهای نظارتی و مدیریتی خودتان را به خوبی و در لحظه انجام نمایید.

در واقع داده های خام زمانی معنادار می شوند که سیستم کسب و کار شما یکپارچه باشد تا بتوان به این واسطه با تمرکز داده ها به گزارشات تحلیلی دقیق دسترسی پیدا نمود و یک تصویر کامل از وضعیت فعلی کسب و کار داشت.

 

سایر مزایا…

راه اندازی سریع تر بخش های مختلف یک کسب و کار

جلوگیری از خطای انسانی و ورود اطلاعات تکراری

بروزرسانی سریعتر و راحتی در نگهداری سیستم

انجام اصلاحات خودکار در بخش های مختلف کسب و کار

 

نکات مهم خرید نرم افزار حسابداری یکپارچه

– مهم است نرم افزار شما بومی باشد و بتواند نسبت شرایط کاری شما در منطقه ای که هستید همخوانی داشته باشد در غیر این صورت کار کردن با این نرم افزارها برای شما مشکل خواهد بود.

– یک نرم افزار حسابداری یکپارچه باید بتواند منعطف باشد تا با توسعه بازار بتواند همگام با نیاز شما حرکت کند از همین رو لازم است، این سیستم یکپارچه حتما توسعه پذیر باشد و امکاناتی که در طی مسیر به آنها نیاز پیدا می نمایید به آن اضافه گردد و به همین دلیل در انتخاب شرکتی که می خواهید از آن نرم افزار یکپارچه خریداری نمایید، دقت لازم را داشته باشید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *