فروش آنلاین برای من مناسب است

آیا کسب و کار اینترنتی برای کسب و کار من مناسب است؟

همچنان که می دانید امروزه داشتن کسب و کار اینترنتی یک ضرورت است اما در این مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که آیا واقعا این مدل از کسب و کار مناسب شما هست یا نه چون حتما تاکنون مشاهده نمودید که هر شخص یا فروشگاهی که کسب و کار اینترنتی خود را ایجاد می نماید الزاما موفق نمی شود یا توانایی مدیریت آن را ندارد در حالی که هم صنفی ها آن بخوبی در فضای مجازی کسب و درامد می نمایند.

اما در هر صورت یک حقیقت وجود دارد و این است که بخشی از مشتریان امروز تنها به شیوه حضوری خرید نمی کنند و اگر کسب و کاری به شیوه اصولی محصولات خود را در اینترنت ارائه نمایند تمایل به خرید غیر حضوری و آنلاین از آنها دارد و اکنون در این مقاله می خواهیم درباره بهترین حالت برای شما مطالبی را بیان نماییم…

 

ذهنیت درست در خصوص معنی کسب و کار آنلاین

فعالیت کسب و کارها در فضای اینترنت به شکل شبکه های اجتماعی، سایت، اپلیکیشن و… با هدف معرفی و فروش را می توان کسب و کار آنلاین در نظر گرفت و الزاما فروش در فضای آنلاین به معنای کسب و کار اینترنتی نبوده و می توان صرفا با هدف معرفی و برندینگ در این فضا فعالیت داشت.

 

مزایای فروشگاه اینترنتی

ارائه اطلاعات کامل محصولات و خدمات بصورت متنی، تصویری و ویدیویی

به دست آوردن بازاری با مشتریان بیشتر

هزینه‌های راه اندازی کمتر

برندسازی راحت تر و با هزینه هایی به مراتب کمتر

صرفه جویی در وقت مشتریان

دسترسی بیشتر مشتریان به محصولات و خدمات

بدون نیاز به مکان

انجام فعالیت های بازاریابی هدفمند

 

آیا کسب و کار اینترنتی برای کسب و کار من مناسب است؟

این یک حقیقت است که امروزه اکثر مردم در فضای اینترنت به کمک وبسایت ها، اپلیکیشن ها و سامانه ها نیازهای خود را بر طرف می نمایند اما مهم است ببینیم که آیا براساس مدل رفتاری مصرف کننده، مشتریان شما حاضر هستند محصول شما را بصورت آنلاین خریداری نمایند یا خیر؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال، ساده ترین راه حل انجام تحقیق بازار است که آیا کسب و کار موفقی در صنف شما وجود دارد یا خیر و با این بررسی می توان تا حد زیادی به پاسخ این سوال رسید اما حتی اگر کسب و کار موفقی هم نباشد شما با یک برندسازی اصولی و ایجاد نیاز در مخاطبان می توانید به اولین در بازار خودتان تبدیل شوید به عنوان مثال یک زمان هیچ کس حاضر نمی شد کفش یا لباس که دارای سایز بندی است را بصورت آنلاین خریداری نماید اما امروز با ورود حجم گسترده کسب و کارها و تولید محتواهای متنوع این نیاز در مخاطبان شکل گرفته است.

 

قبل از شروع کسب و کار اینترنتی چه باید کرد؟

شما برای شروع سه مسیر کلی دارید که باید یکی از آنها را انتخاب نمایید…

اول صفر تا صد کار را واگذار نمایید.

دوم از شرکتی، نرم افزار حسابداری تهیه نمایید که هم امکان طراحی سایت داشته باشد و هم بصورت خودکار و یکپارچه اطلاعات را از نرم افزار حسابداری به وبسایت شما منتقل نماید.

سوم خودتان به تنهایی صفر تا صد طراحی و مدیریت سایت را انجام داده و بصورت دستی اطلاعات خود را وارد نمایید.

 

اما اگر راه سوم را می خواهید انتخاب کنید باید بدانید…

– ابتدا باید اطلاعات زیادی در حوزه های دیجیتال مارکتینگ کسب نمایید.

– بررسی کنید کدام یک از تجربیات فعلی خود را می توانید در دنیای مجازی هم پیاده سازی نمایید.

– رقبای شما در فضای آنلاین روز به روز در حال رشد می باشند و شما نیز باید بروز بمانید.

 

اما بهترین راه…

راه دوم هست

 

کسب و کار اینترنتی را از کجا شروع کنیم؟

برای شروع هر کار ابتدا باید برنامه ریزی داشت و برای داشتن برنامه ریزی ابتدا باید مسیر را شناخت به این نحو که با تحلیل رقبا، بازار هدف خود را بررسی کرده و ببینیم رقبا چگونه به سلیقه و نیاز مشتریان پاسخ می دهند و نقاط ضعف و قوت هر کدام چیست تا با این کار بتوانیم بهترین پاسخ را با محصولات و خدمات خود به مشتریان ارائه نماییم.

همچنین می توانید از رقبا ایده بگیرید و ایده های آنها را با تجربه و دانش خود بهبود بدهید.

 

طراحی سایت و صفحه شبکه اجتماعی

اگر هنوز برای داشتن سایت قانع نشدید پیشنهاد می کنیم مقاله ۱۵ دلیل برای اینکه چرا باید سایت فروشگاهی داشته باشیم؟ حتما مطالعه نمایید چون اگر شما بخواهید تبلیغاتی داشته باشید ابتدا باید یک رسانه آنلاین مثل سایت و شبکه اجتماعی داشته باشید تا مردم به شما دسترسی داشته باشند از همین رو ابتدا باید یک پایگاه اصلی مثل سایت داشته باشید و با ایجاد صفحات شبکه اجتماعی نرخ تعامل با مشتریان خود را بالا ببرید.

همچنین می توانید از طریق شبکه های اجتماعی مخاطبان خود را جذب نمایید و برای خرید به سمت سایت هدایت نمایید.

 

سئو را جدی بگیرید

سایت شما تنها محلی برای ارائه و معرفی محصولات و خدمات شما نیست بلکه می توانید با تولید محتوای کاربردی و ارزشمند به مشتریان برای بهترین تصمیم گیری کمک نمایید تا از این طریق اعتماد آنها را برای خرید جلب نمایید.

برای اینکه بدانید درباره چه چیزی باید بنویسید هم می توانید از سوالات خود مشتریان که در فروشگاه حضوری از شما می پرسند ایده بگیرید و هم می توانید با تحقیق کلماتی کلیدی دریابید که مشتریان شما در گوگل به دنبال چه چیزهایی هستند و چه سوالاتی دارند و سپس بر همین اساس برای هر کدام تولید محتوا نمایید.

 

دریافت مجوزهای اینترنتی لازم

برای اینکه مشتریان به شما اعتماد کنند، نیاز است که مجوزهای اینترنتی لازم را دریافت نمایید و متداول ترین این مجوزها، دریافت اینماد می باشد که در سه حالت بدون ستاره، تک ستاره و دو ستاره می توانید آن را دریافت نمایید که اگر کسب و کار کوچکی هستید می توانید از نوع بدون ستاره اقدام نمایید اما در اکثر موارد نیاز است برای دریافت اینماد شما از صنف کاری خود مجوز داشته باشید که در این صورت ابتدا باید از صنف کاری خود مجوز بگیرید و سپس برای اینماد اقدام نمایید.

 

جمع بندی:

با توجه به دغدغه های مختلف مدیران کسب و کارها راحت ترین راه واگذاری کسب و کار اینترنتی به شخصی متخصص یا استفاده از یک نرم افزار حسابداری یکپارچه با سایت فروش اینترنتی است که بتوان تمامی فرایندها را خودکار نمود.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی نشان گذاری شده اند *